Telli küttepuud +372 52 92 305 

Miks Valida Kuivad küttepuud? (14) 14. aprill 2013

Miks on väga tähtis kütta kuivade küttepuudega? Mis juhtub kui kütta märgade või poolkuivade puudega?

Kuivad küttepuudVäga tähtis on kütta oma küttekollet kuiva küttepuuga. Märg ja toores puu ei anna anna sooja vaid kulutab ahjus põledes energiat puidust vee välja aurustamiseks. Niiske aur läheb korstnasse ja pigitab teie suitsukäigud. Ka puid kulub oluliselt rohkem, et tuba soojaks saada. Seetõttu tasubki  kasutata vaid kuivasid küttepuid, mille niiskustase jääb alla 20%. Just nii madala niiskustaseme juures põlevad küttepuud annavad kõige rohkem soojust.

Tooreid puid varudes tasub meeles pidada ka, et puit kahaneb kuivamisel ca 10 %. See tähendab, et kui kevadel varuda endale näiteks 10 rm toorest küttepuud ja see ära kuivatada, siis sügiseks on sellest järgi jäänud ainult 9 rm!

Kuivade küttepuudega kütmise eelised
  • kuivad küttepuud süttivad kergesti
  • kuivad küttepuud annavad rohkem sooja
  • kuivad küttepuud ei pigita suitsukäike
  • kuivad küttepuud ei lõhu teie küttekollet
  • kuivade puudega kütmisel läheb vähem puid

Kasumetsa Küttekontoris kasutame puidu kuivatamiseks spetsiaalseid puidukuivateid. Toore puu saame täiesti kuivaks küttepuuks ca 5-6 ööpäevaga. Ostes meie käest kuivad küttepuud, ei kaota te 10% halgude kokku kuivamist ja võite kuiva ja kvaliteetse kütte otse keldrisse või ahju panna. Teil jääb ära tülikas puu kuivatamine ja mitmekordne ümber ladumine. Kui vajad kuiva küttepuud Elvas, Tartus või mujal Tartumaal siis telli need meilt – just nii palju kui vajad koos kojutoomisega.
Email again:

Kommentaarid: 14